אודות

נעים להכיר!

שמי סיגל ביצור ואני דוקטור לביולוגיה מולקולרית ממכון ויצמן.

סקרנות ותשוקה ללמוד על העולם שסביבי, לצד אהבתי לתחומי המדעים, בריאות ואורח חיים בריא, הם שהובילו אותי במסלול חיי האישיים והאקדמיים.

למדתי אימון לבריאות ואיכות חיים, הנחיית קבוצות לאורח חיים בריא, ואימון קולינרי. אחרי שנים רבות של עבודה עם קהל של מבוגרים, בחרתי להעמיק גם את הידע שלי בתחום וללמוד לתואר שני בגרונטולוגיה – מדעי ההזדקנות, באוניברסיטת בר-אילן.

אני מאמינה שאורח חיים בריא הוא דרך חיים והאמצעי היעיל לשפר את איכות חיינו בכל גיל, ובגיל השלישי בפרט.

בשבע השנים האחרונות אני מיישמת את החזון שלי להנגיש את נושאי הבריאות ואורח חיים בריא לקהלים שונים ברחבי הארץ. זאת באמצעות הרצאות והנחייה של קבוצות בנושאים מגוונים, בין היתר, בבתי דיור מוגן, מתנ"סים, ארגונים וחברות, המבקשים להעשיר את עולמם ולהצטייד בכלים מעשיים לטובת שיפור איכות חייהם ועיכוב תהליכי ההזדקנות.

בהרצאות המרתקות, המועברות בגובה העיניים ומתובלות בהומור, אני חולקת את הידע העצום שצברתי לאורך השנים ומקנה כלים פשוטים ויישומיים, כך שהצופים והמאזינים מפיקים תועלת אמיתית ויוצאים מהם עם ערך מוסף גבוה.

בנוסף, אני מעבירה את הסדנה "הכינותי מראש", בה אני מלמדת איך להיערך מראש בקלות ופשטות לבישולים וכיצד להכין בכל יום אוכל בריא, מזין ומגוון ב- 20 דקות בלבד.

בסדנה מעשית המשתתפים מתנסים בעצמם בכל התהליך, לומדים מתכונים וכמובן טועמים.

אני מאמינה שכדי לשנות הרגלים ולאמץ אורח חיים בריא, כל אחד מאיתנו צריך לקחת שליטה על חייו ולקבל החלטה שהוא בוחר לעשות עבור עצמו את הטוב ביותר שהוא יכול.

אני שמחה להיות זאת שיכולה לעזור ולנווט אתכם בנתיב לאורח חיים בריא, באמצעות הקניית ידע וכלים לביצוע שינויים קטנים בהרגלים שיובילו אתכם לשינויים גדולים, ומזמינה אתכם להצטרף אליי למסע לשיפור באיכות חייכם.